Městská část Brno - Nový Lískovec, oficiální webová prezentace - Dotazy starostce - Odpovědi

Brno - Nový Lískovec
Nacházíte se zde:    Titulní stránka  >  Dotazy starostce - Odpovědi

Dotazy starostce - Odpovědi


Otázka: 18.05.2018

:  vážená paní starostko.Jsem nájemník z bytu 12,vchod č.26 na Svážné.Dnes ,,proběhl,,Váš pracovník z bytového odboru vchody a polepil dveře cedulemi na kterých kromě jiného stojí v závěru,že budete likvidovat binec po sklepích a místo zjišťování viníka,budete náklady z bince asociálů účtovat všem nájemcům!!Neobtěžoval se víc než olepit dveře a místo vyšetření kdo nepořádek nav alil do sklepů a společných prostor,,to má vyřešené takto,,Dovolte abych konstatoval nékolik skutečností:

1.nedovoluje to rozůčtování žádná vyhláška ani zákon a dle součastných zákonů KOLEKTÍVNÍ finanční trest nezná

2.každý nepořádek má naprosto kokrétního aktéra.Zpravidla nově přistěhovaného o kterém víte a byt mu  předává zřejmě ten co lepil cedule.Není problém jej poučit či potom postihnout.Nebo se mění spotřebiče atd.zpravidla za asistence Vašich pracovníků,nebo by měli být požadované hlášené opravy.Tak to má být a né jinak.Pokud shrnu,tak vždy jde viník dohledat.Pokud tak pracovník pověřený dohledem nad bytovým fondem nečiní,pak je viníkem on a né nájemci kteři s nepořádkem nemají nic společného.

3.Pokud ceduli zaměstnanec neopraví a nezjistíte viníka budu požádovat individuální fakturu s vyčíslenou částkou kterou mi účtujete a zdůvodněním z jakého důvodu mám platit za něco,co jsem neudělal.

3.cedule na dveřích navádí toho hulváta a asociála aby nic nepodnikal a nenamáhal se jako ostatní,vyjde mu to lacino a já mu budu platit jeho čuňárnu(prominte ale jinak to nazvat nelze).Platit to musí vinník nebo odpovědný kdo stav v bytovém domě radnice připustil a nevyšetřil.

Závěr-je to poprvé,co mám od roku 1990 od nastěhování problém s bytovým odborem a to ještě nepřímo.(za 28.let):jsem po odchodu Bytasenu a převzetí bytů radnicí SPOKOJEN.Netaktní naštvání řádně platících a pořádku milovné většiny za to nestojí.Pošlete jej prosím za nájemníky,nebo dotazem do schránek zjištěte viníka a učtujte-ale jemu,né mně.(..a na ceduli ať napíše,že bude provedeno šetření u nájemníků a viníkovi bude účtováno penále.

To je ono řešení.Chápu je na straně jedné,ale s kolektívním trestem ať nechodí.Děkuji za mnoho co jste pro sídliště za starostování vykonala a proto Vás i volíme.

Dr.Škoda


Odpověď: 22.05. 2018

Vážený pane Škodo, děkuji za váš mail. Plně chápu vaše rozhořčení z toho, že se na nákladech úklidu věcí po nepořádných nájemnících měli podílet všichni.   Úklid ve společných prostorách musíme jako vlastník domu zabezpečovat, jednak nám to ukládá zákon (67/2013 O službách) a také požární předpisy.  Nájemníky předem upozorňujeme, aby si takové věci uklidili nebo zlikvidovali sami, aby náklady na následné vyklizení prostor byly co nejmenší. Pokud se dá původce věcí dohledat, samozřejmě ho vyzýváme  k odklizení věcí. Pokud si někdo dočasně odloží nějakou věc a označí ji, například při opravách v bytě, tak ji  nelikvidujeme.  Ale u některých odložených věcí nebo rozbitých věcí  nejsme schopni původce vypátrat, proto je nakonec musíme vyklidit my.  Rozúčtování těchto nákladů do služeb nájemníkům je možné, jedná se o službu poskytovanou v souvislosti s užíváním bytu. Cena za tento úklid je zhruba ve výši 40 Kč na jeden byt za rok, nejedná se tedy o žádné velké částky. Jedinou možností, jak to hradit jinak, než rozúčtováním mezi nájemce, je uhradit odvoz věcí z vybraného nájemného. Prověřím, zda by to auditoři schválili a předložím radě městské části. Také jsem se domluvila s našimi pracovníky odboru, že budou domy procházet častěji a spolupracovat s uklízečkami na odhalování původců odložených věcí.   Bohužel, a to mám osobní zkušenost z našeho družstevního domu, v každém domě se najde několik partají, kterým je všechno za dveřmi jejich bytu jedno. Také se musíme pravidelně vyzývat k úklidu  a na náklady družstva nakonec uklízet. A to se v domě známe a snažíme se to hlídat.  Děkuji vám za podnět a aktivitu, budeme se snažit, abyste i nadále byl se službami našeho odboru správy bytů spokojen.

 

Jana Drápalová

Otázka: 19.03.2018

Dobrý den paní starostko vedle garáží na jihlavské se dostavuje něco kde bych mohl získat nějaké další informace. Děkuji za odpověď


Odpověď: 20.03. 2018

U ulice Jihlavská probíhá pokračování další etapy stavby garáží podle původně vydaného stavebního povolení. Jedná se o cca 40 parkovacích stání, ale s možností pronájmu nebo prodeje se musíte obrátit přímo na investora garáží, společnost ŽSD Brno. jedná se o soukromý projekt.

S pozdravem, Jana Drápalová


Otázka: 2.02.2018

Dobrý den Paní Starostko, prosím vás o nějaké informace ohledně přidělení bytu již bydlím v podnájmu a usiluji o městský byt v lokalitě Nový Lískovec tak vás prosím o nějakou radu bral bych klidně zadlužené byty po případně na vlastní náklady opravit , (Podnikám ve stavebnictví tudíž bych vám mohl i nabídnout i nějaké služby z mé strany ) prosím vás o nějakou odpověď...

Již jsem bydlel celí život v Novém Lískovci proto žádám v této lokalitě mám to tam rád...

 S Pozdravem Martin ŠkodaOdpověď: 12.02. 2018

Dobrý den pane Škodo, byty s dluhem nabízíme po jejich uvolnění, vzhledem k tomu nevíme dopředu, který se kdy uvolní. Je potřeba sledovat naše webové stránky nebo úřední desku městské části. Opravy vlastním nákladem již nyní městská pravidla neumožňují, ale byty v naší městské části jsou v dobrém stavu a při výměně nájemce je vždy opravujeme.

 S pozdravem, Jana DrápalováOtázka: 23.01.2018

Dobrý den paní starostko,

jsem dlouhodobá obyvatelka Nového Lískovce - Kamenný vrch. Pravidelně jezdím do zaměstnání dopravou MHD - trolejbusem č. 26. Tato linka je pravidelně přetížená. Je velmi dlouhá a proto se ptám, jestli by nebylo možné alespoň ve špičce zřídit posilu na trase Mendlovo náměstí Kamenný vrch.

Děkuji za pochopení.

Patočková

Odpověď: 24.01. 2018


Dobrý den, s dopravním podnikem města Brna pravidelně jednáme o zkvalitňování a posilování dopravy do NL. Co se týče posílení ve špičkách, opakovaně požadujeme spojení  z Mendlova náměstí rychlou linkou tunelem, protože Rybnická je již velmi zatížena těžkými trolejbusy a není možné tam další dopravu přidávat. Zdá se, že dopravní podnik je tomu nakloněn a připravuje nějaké nové návrhy linek přes zastávku u nemocnice. Od letošního prosince je navíc obsluhovaná zastávka na Jihlavské pod ZŠ Svážná, kde zastavuje autobus z Kamech, jedoucí také na přestupní uzel k nemocnici.  Výrazné zlepšení obslužnosti  přinese ovšem až tramvajová trať do kampusu, která by se měla co nejdříve začít stavět, dokončení se plánuje 2020, a umožní rozložit dopravní zátěž z Mendlova náměstí na jiné přestupy.  Děkuji vám za Váš podnět, pomůže nám to v jednání s dopravním podnikem a městem Brnem.

S pozdravem, Jana Drápalová Otázka: 07.03.2017

Dobrý den paní starostko,

před třemi týdny jsem Vám přes "Dotazy starostce" psala dotaz, bohužel doteď mi nedorazila žádná odpověď. Nevím, zda k Vám nedorazil nebo jste jej zatím neřešila, ale raději píšu znovu, ráda bych se totiž odpovědí dočkala :)

Pro jistotu píši znovu mé otázky
.
1) V posledním čísle Lískáčku píšete o plánované nové výstavbě Kamenný vrch II. - pominu-li, že přijdeme o notný a krásný kus zeleně, že zde bude X let hluk a provoz ze stavby, tak uvádíte, že cesty k nový domům a bytům nepovedou přes ulici Koniklecova. Podle studie z r.2009 ale vedou a to k východní části, což je téměř polovina z plánované výstavby. Jaká je tedy pravda?? Bude nová studie? To se mi nezdá, když výstavbu plánujete zahájit již za dva roky.
Ulice Koniklecová je už nyní (stejně jako všechny ostatní ulice v panelákové oblasti) vytížená maximálně, parkování po 17 té hod je utopie (a díky stavbě určitě dojde i ke snížení počtu stávajících parkovacích míst- opět viz studie a zvýšení provozu a průjezdu). Bohužel v této výstavbě nevidím jediné pozitivum. Prosím o odpověď na moji otázku, pod článkem v Lískáčku jste mj. podepsána i Vy, tedy situaci a problematiku výstavby musíte znát a odpoveď Vám nezabere jistě mnoho času.

2) Druhá část dotazu směřovala na znečištění okolí psími výkaly. Od té doby, co jsem Vám psala poprvé, se situace mírně zlepšila (zřejmě již pracovníci Mč výkaly uklidili a nebo je lidé rozšlapali doztracena). Přijde mi, že MČ nedostatečně "bojuje" s neukázněnými pejskaři a místo, aby je pokutovala, tak se loni (či předloni?) snížil poplatek za psa. Není k dispozici nějaká statistika příjem za poplatky před a po snížení? Pochybuji, že to mělo kýžený efekt a přihlásilo se více pejskařů a tím pádem vybralo více peněz.  Vím, že tutu situaci není snadné řešit, ale znečištění způsobuje pravděpodobně jen pár pejskařů, kteří opakovaně výkaly neuklízí. Kdyby tito dostali pořádnou pokutu i několikrát po sobě (ne napomenutí,ne 100,- ale třeba 1000,- a výš), tak by pravděpodobně odklízet výkaly začali. Možná by stačilo dělat pravidelně "pokutovací akce" a lidé by na to tak "nekašlali". Je opravdu velmi smutné, že i těsná okolí dětských hřišť jsou plná výkalů - minulý týden opět obří výkal půl metru před brankou na dětské hřiště.

Tak jsem se opět "rozohnila" a zároveň doufám, že se nyní dočkám zpětné vazby a odovědi na mé dotazy.
Přeji pěkný den
Soukalová


Odpověď: 07.03. 2017

Dobrý den, omlouvám se, ale dotaz ke mně prostřednictvím webu nedorazil, prověřím, kde to uvázlo. Ale samozřejmě vám odpovím a odpověď zároveň zveřejním na dotazech.

Co se týče výstavby bydlení na Kamenném vrchu, tato lokalita je územním plánem města Brna určena k zástavbě bydlením již od roku 1994, už od schválení dnes ještě platného územního plánu.  Co se týče aktuálních plánů města Brna, jedná se o přípravu výstavby čtyřpodlažních bytových domů u ulice  Petra Křivky, ty by se mohly začít stavět tak nejdříve za tři roky. Budou zde nájemní byty postavené městem a zůstanou v majetku města Brna. Další fáze výstavby se sice budou také připravovat, ale časový horizont jejich realizace si zatím netroufnu odhadnout. Podmínkou  naší městské části je, aby se veškerá dopravní obsluha  pro tuto lokalitu, a to jak po dobu výstavby, tak pro bydlící, byla pouze a jedině z ulice Petra Křivky. V současné době se prověřují dvě varianty, buď rozšířením stávající ulice Koniklecová a jejím zobousměrněním v zadní části za Koniklecovou 5, kudy se nyní na Petra Křivky vyjíždí, nebo vybudováním nové komunikace z Petra Křivky, což se nyní prověřuje. Se zatahování další dopravy na Koniklecovou se nepočítá.  

 

Co se týče pejsků, je problém, že městská část nemůže neukázněné pejskaře pokutovat, to může dělat pouze městská policie. S ní spolupracujeme, ale kontrola není dostatečně účinná, v tom s vámi souhlasím. V současné době probíhá celoplošné čištění městské části elektrickým komunálním vysavačem, který jsme pořídili. Naši pracovníci postupně celou městskou část vysávají, problém je, že se to dá dělat pouze za sucha a ne při dešti. Vzhledem k tomu, že ještě před 14ti dny ležel sníh a mrzlo, nyní se budou snažit maximálně využít příznivé počasí a zvládnout plochy vysát co nejrychleji. Současně s tím je zahájeno zametání zimního posypu, které bude dokončeno do konce března. Zahájeno bude tento týden poté, co už nehrozí (doufám) ranní mrazy a náledí.

 

S pozdravem, Jana Drápalová Otázka: 28.01.2017

Dobrý den,

rád bych si ve vaší městské části požádal o pronájem bytu. S manželkou čekáme dítě a žijeme v pronájmu 1 + 1 a rádi bychom požádali o větší byt. Byli bychom velice rádi, kdyby se nám v dohledné době podařilo byt sehnat a touto cestou bych vás velice poprosil o urychlení celé záležitosti.

Děkuji a přeji pěkný den

Odpověď: 14.02. 2017

Vážený pane Bednáři,

 

V naší městské části si můžete podat žádost o obecní byt následně:

-              vytisknout si žádost na http://www.novy-liskovec.cz/ - potřebuji si vyřídit, žádosti, žádost o pronájem bytu

-              přiložit kopii současné nájemní nebo podnájemní smlouvy

-              přinést k nahlédnutí rodné listy nezletilých dětí

-              podat na podatelnu úřadu, případně navštívit dv.č.15, zda Vám něco nechybí k doplnění

 

Dále v naší městské části je možné pronájem volného obecního bytu, na kterém vázne dluh po předchozím nájemci. Městská část případným zájemcům byty nabízí za podmínky úhrady dluhu formou postoupení pohledávky.

Nabídku vždy zveřejňujeme v aktualitách na internetových stránkách městské části , úřední desce úřadu.

Podmínky, podle kterých je možné podat případnou nabídku si můžete prostudovat na http://www.novy-liskovec.cz/data/pravidla_metodika/prav_pron_bytu_sver_mc_nl.pdf.

Dále Vás upozorňuji, že můžete mít více podaných žádostí u více městských částí  Brně.

Jana Drápalová

Otázka: 25.09.2016 

Paní starostko,

místně příslušný SÚ na ÚMČ N.L.vydal pravomocné stavební povolení na zastřešení objektu společných garáží na ul. P. Křivky. Žádám vás o prošetření, jak je možné, že pracovnicím SÚ nevadí skutečnost, že nosná dřevěná konstrukce zastřešení znepřístupnila nejen venkovní el. rozvody v nadzemním patře, ale i většinu el. rozvodných krabic.

Jako bývalý supervizor EU na stavbách jsem se domníval, že SÚ musí být garantem stavby jak po stránce technické, tak i pokud jde o dodržování platných zákonů a norem..

O tom, že po zastřešení bude otevřený  objekt zimní noclehárnou pro bezdomovce ze širokého okolí se pochopitelně nezabýval nikdo.

Ing. Petr Puškáš

Odpověď: 04.10. 2016

Vážený pane, 

Není úkolem stavebního úřadu zkoumat, co si vlastník objednal u projektanta a jaký byl jeho záměr při stavebním řízení. Stavební úřad zkoumá pouze formální správnost dokumentace a soulad s obecně platnými předpisy.  Za to, aby projekt splňoval veškeré technické normy odpovídá projektant, a za dílo, aby se provádělo podle projektu a stavebního povolení, odpovídá  technický dozor investora. V projektové dokumentaci žádné rozvody ani osvětlení zakresleno nebylo. Jakmile zjistil technický dozor investora skutečnost, že uchycení střechy je v kolizi se stávajícími rozvody elektro, měl stavbu zastavit a požádat projektanta o řešení situace. A ani otázka bezdomovců nebo dokonce holubů není věcí stavebního úřadu, to si musí každý vlastník zabezpečit sám.

Jana Drápalová


Otázka: 23.05.2016

Rezidentní parkování na Slunečné

Vážená paní starostko,

náhodou jsem se doslechl, že v rámci projektu rezidenčního parkování v naší čtvrti se plánuje realizovat na parkovišti na ul. Slunečné tzv. záchytné parkoviště pro nerezidenty. Dnes už neplatí situace, která byla před 20 lety, kdy se dalo na Slunečné večer zaparkovat. V současné době, mimo soboty, se od 21 hod. do 7 hod. ranní nedá najít parkovací místo. Obyvatelé vracející se z odpoledních směn nebo divadel nemají šanci zaparkovat. Ovážlivci parkují mimo vyhrazená místa, a městská policie při svých nočních cestách v limuzíně po parkovištích vše bedlivě zaznamená a pokutuje, méně odvážní zaparkují na Petra Křivky. Pokud budete mít zájem, není problém situaci každodenně zdokumentovat, pokud tedy nebude zneužita k šikanování neregulérně parkujících řidičů.

Pevně věřím, že se jedná o nějakou mylnou informaci, a že projekt rezidenčního parkování bude nejdříve vhodnou formou s dotčenou veřejností projednán, a teprve po vyhodnocení názorů obyvatel dotčených ulic bude připravován projekt.

Děkuji za brzkou odpověď a zůstávám s pozdravem

Ing. Michal Koutník, Ph.D., Slunečná 6

Odpověď: 25.05. 2016

Zavedení rezidenčního parkování bude předem řádně s veřejností projednáno. Před jeho zavedením bude navíc provedena úprava vodorovného a svislého značení, které umožní legalizovat některá stání využívaná k parkování i když jsou nyní v rozporu s vyhláškou. Právě v oblasti ulice Slunečná se takto pravděpodobně podaří zvýšit počet parkovacích míst až o 10%. Nyní připravují Brněnské komunikace projekty dopravního značení, zatím je připomínkujeme interně z úrovně městské části, protože obsahují mnoho nepřesností a ty chceme odstranit před jejich předložením veřejnosti. Provozní podmínky rezidenčního parkování zatím připravuje odbor dopravy MMB a poté, co  jejich návrh městská část obdrží, budou také předloženy k diskusi veřejnosti. Předpokládáme , že diskuse s veřejností se odehraje nejdříve na podzim 2016 a zahájení zavádění zón nejdříve ve druhé polovině 2017.  Informace, že by parkoviště na Slunečné mělo být vyhrazeno pro nerezidenty, je skutečně nepřesná. Do zóny placeného stání by podle návrhu městské části neměla být zahrnuta parkoviště na ulici Petra Křivky od výjezdu z Koniklecové po zastávku Kamenný vrch.  To ovšem neznamená, že zde trvale bydlící nebudou moci zaparkovat. Parkoviště na ulici Slunečná a Plachty mají být určena pro rezidentní stání.

Jana Drápalová

 

Otázka: 27.11.2015 

Dobrý den paní starostko,

jsem zatím prvním rokem členem Komise pro mládež a sport a zajímalo by mě, zda je u nás v MČ normální a běžně akceptované, když předseda nějaké komise či výboru pár dní před dlouho plánovanou schůzí změní termín schůze, a to navíc takovým způsobem, že normálním způsobem zaměstnaní členové té komise či výboru, v mém případě komise, se na schůzi od začátku nemají šanci dostavit. Budu konkrétní: pan Dr. Všetečka včera nechal obeslat členy KMS s termínem schůze 30.11. od 16:00 (obvykle bývá od 17:00 a původně tomu tak mělo být i tentokrát). K tomu jsem posílal tajemnici S.Strakové e-mail, ve kterém jsem se proti změněnému termínu ohradil. Pan Dr. Všetečka dosud nijak nereagoval. Píšu ohledně toho i proto, že údajným důvodem změny termínu je nějaká schůzka s Vámi. Přijde mi hodně nešťastné, pokud by jednání nějaké komise mělo být řekněme sníženě regulérní jakoby (aspoň údajně) s přičiněním samotné strarostky.  Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem, Mgr. Jiří Mazoch, Ph.D.

Odpověď: 30.11. 2015 

Vážený pane Mazochu,

přesunutí komise na 16 hodin nebylo z mého podnětu. Já jsem pouze požádala pana předsedu komise, aby komise projednala návrh nájemní smlouvy na nově vybudovaná sportoviště a aby se tohoto projednávání mohli účastnit zástupci obou sportovních klubů. Počítali jsme, že komise se bude konat normálně od 17 ti hodin. Protože ale byla posléze na stejný termín na pondělí na 17 hodin panem ředitelem Punčochářem svolána školská rada na ZŠ Svážná, jejímž členem je také pan Všetečka, předpokládám, že přesunutí začátku komise souvisí spíše s touto situací. Já rovněž  nepovažuji za šťastné, aby se takto důležité jednání konalo na nestandardně svolané komisi, které se z důvodu přesunu termínu nebudou moci někteří členové zúčastnit. Proto požádám pana Všetečku, aby tento bod byl projednán až  na řádném jednání komise 21.12. a tam aby mu komise vzhledem k významu materiálu věnovala dostatek času.

S pozdravem, Jana Drápalová, starostka

 
Otázka: 04.11.2015 

Dobrý den chtěla bych se zeptat proč se každý měsic posouvám dolu na pořadi žadatelu o byt docela dost cekam ma byt tady v tom.cp bydlime stim 15000 najmem a samima problemama s majtelem se to uz nedá vydržetbudu rada když mi odwpisere deluji moc tolvajova.

Odpověď: 04.11. 2015

Vážená paní, důvodem změn v pořadníku žadatelů je to, že v souladu se schváleným pravidly se každý měsíc do pořadníku zapisují noví žadatelé. Pořadí žadatelů se stanovuje podle počtu dosažených bodů. Pokud má takový žadatel víc bodů než vy, zařadí se logicky před vás v aktuálním pořadníku.

S pozdravem, Drápalová

 

Otázka: 14.09.2015

Dobrý den paní starostko, předem mého příspěvku bych Vám chtěl poděkovat za každodenní usilovnou práci v MČ Nový Lískovec, ve které již žiji 25 roků a stále ji mám více a více rád hlavně díky Vaší zásluze a celého vedení úřadu. Jedna věc mě ale již delší dobu trápí, a to je podchod pod zastávkami MHD Oblá, který je již delší dobu ve velmi zanedbaném stavu. Vím, že do stavu v jakém je, jej přivedli možná místní, možná i cizí občané, nicméně zápach, slabé osvětlení podchodu a nepořádek se nedá přehlédnout. Prosím Vás, zda je ve Vaší moci tento problém řešit, případně jej předat k řešení kompetentní instituci, která správu podchodu zajišťuje. Předem Vám děkuji za vyřízení mé žádosti.  Poledňa Jaroslav.

Odpověď: 15.09. 2015

Vážený pane, s tím, že podchod není v dobrém stavu s vámi souhlasím. Jeho údržbu provádí městská část, ale intenzita údržby není dostatečná, a to především z finančních důvodů. Úklid podchodu, aby byl čistý a nesmrděl, by se musel provádět prakticky denně, a to mokrou cestou, což by znamenalo velké finanční náklady. Zatím údržba podchodu probíhá tak, že dvakrát týdně se tam uklízí suchou cestou a několikrát do roka objednáváme důkladné čistění mokrou cestou, tlakovou vodou a čistícími prostředky, což stojí několik tisíc korun jeden úklid.  Situace se vzhledem k prosakování dešťové vody zhoršuje vždycky po deštích, což je právě i současný případ. Právě dnes jsme byli ráno s členy komise dopravy a zástupce Policie ČR na místním šetření k povolení přechodu pro chodce nad pochodem u zastávky Oblá. Dobrá zpráva je, že se ukázalo, že přechod bude možné za splnění určitých podmínek povolit. Budeme se snažit o jeho co nejrychlejší realizaci.  To samozřejmě neznamená, že pak se podchod nebude uklízet vůbec.

V současné době objednáváme řádné vyčištění mokrou cestou, ale obávám se, že efekt bude opět jenom krátkodobý.  Věřte tomu, že se situaci věnujeme a hledáme stále nějaké rozumné řešení, ale není to jednoduché.

S pozdravem, jana Drápalová 

 

Otázka: 28.06.2015

Dobrý den, asi před měsícem jsem si Vám poslala dotaz ohledně časového horizontu vybudování přechodu u zastávky Oblá. Jelikož jsem nedostala žádnou odpověď dovoluji si poslat Vám svůj dotaz znova.

V několika posledních vydáních časopisu Lískáček, pasla paní starostka, že bude zřízen přechod na ul. P. Křivky u zastávky Oblá. Tato informace mě velmi potěšila. Chtěla bych se zeptat, kdy zhruba bude  přechod zřízen. V tomto přechodovém místě přechází samostatně hodně dětí....nejenom kvůli jejich větší bezpečnosti by zřízení přechodu v brzké době bylo dobré. (Využívání podchodu je problematické, zvláště z ulice Koniklecové, když se jede směrem do města ... podchod se dá velmi těžku udržet v čistotě..., je tmavý, dítě tudy odmítá chodit...)

Za odpověď děkuji. s pozdravem Lenka Búřilová.

Odpověď: 10.08. 2015

Dobrý den,  skutečně plánujeme zřídit přechod v místě nad podchodem na zastávce Oblá. Problém je, že i když je naše městská část připravena náklady na zřízení přechodu plně uhradit, není v naší kompetenci přechod povolit, to musí udělat odbor dopravy magistrátu města Brna. První naše žádost o zřízení přechodu byla loni zamítnuta. V současné době probíhá zpracování studie, kterou sledně  budeme pravděpodobně  během září projednávat s dopravní policií, protože bez jejich souhlasu odbor dopravy povolení přechodu nevydá. Teprve po tomto jednání budeme znát časový horizont, kdy bude možné přechod zřídit. Já jsem také přesvědčená, že pro bezpečnost chodců je přechod nutný. Nyní je zde zřízeno místo pro přecházení, což je podle zákona o provozu na pozemních komunikacích místo, kde lze legálně přecházet, ale chodci zde nemají na rozdíl od přechodu přednost před auty,.  To je pro děti a staré lidi nebezpečné, protože řidiče na místo pro přecházení žádná značka neupozorňuje a vozovka je zde široká. Budeme se   snažit zřízení přechodu prosadit co nejdříve.

S pozdravem, Jana Drápalová, starostka.

 

Otázka: 14.05.2015 

Jezírko v parku plachty

Každý den chodím kolem jezírka v parku a pozoruji, že čistota vody je stále horší. Ve vodě plavou odpadky a řasy a voda také zapáchá. V nadcházejícím teplém počasí opět hrozí přemnožení komárů. Vypadá to, že se o kvalitu vody v jezírku nějakou dobu nikdo nestará. Můžete prosím na toto dohlédnout? Děkuji. 

Odpověď: 18.05. 2015

Kvalita vody v jezírku se nezhoršuje, naopak, to, že jsou v jezírku pulci, je důkaz, že kvalita vody je dobrá. Zapáchání vody jsem nezaznamenala, ani naši zaměstnanci, kteří jezírko kontrolují. Odpadky jsou pravidelně uklízeny. K přemnožení komárů nikdy v minulosti nedošlo a nedojde k němu ani letos, protože v jezírku žijí živočichové, pulci a ryby, kteří se případnými komářími larvami živí. Vodní rostliny, které zarůstají jezírko, také přispívají k čištění vody. Při jejich přemnožení jsou občas odstraňovány.

S pozdravem, Jana Drápalová.

 

Otázka: 23.01.2015

Dobrý den,

uz par rokov zijem v Novem Liskovci, ale este sa mi nepodarilo objasnit zahadu zelenych stlpov s prieduchmi, ktore su po celom Kamenom vrchu. Neustale na mna padaju otazky na tieto stlpy a ja to ludom neviem vysvetlit. Vedeli by ste mi prosim ozrejmit ich ucel?

Dakujem. S pozdravom Martina Matzova

Odpověď: 27.01. 2015

Dobrý den, pod naším sídlištěm jsou vybudovány podzemní tunely, tzv. kolektory, ve kterých jsou položeny veškeré rozvody tepla, vody, elekřiny a podobně. Ty zelené trouby jsou odvětrání těchto kolektorů.

S pozdravem, Jana Drápalová.

 

Otázka: 13.01.2015

Dobrý den,

při procházce pparku Pod Plachtami jsem si všimla, že u domů na ul. Plachtu byly odstraněny 3 postarší houpačky na dřevěném áčku. Zůstalo tam z bývalého hřiště (kdysi tam bývala i dřevěná kliuzačka) akorát pískoviště, na které nebyl písek dosypán už několik let. Máte s tímto hřištěm nějaký konkrétní záměr - bude obnoveno? Osobně hlasuji pro a rozhodně neoplocovat, je-li to dle legislativy možné.

Děkuji za brzkou odpověď a zdravím. Lucie Ďurčová.

Odpověď: 15.01. 2015

 Na základě revize hřiště, která prokázala, že zmíněné prvky neodpovídají normám a nelze je již dále provozovat, bylo nutné houpačky odstranit. Hřiště bylo vybudováno současně s bytovým domem Plachty a bylo často předmětem stížností obyvatel (že se na houpačkách ve večerních hodinách sdružuje onladina a podobně). Vzhledem k tomu, že v těsné blízkosti jsou další hřiště (v parku a na Slunečné) neplánujeme toto hřiště obnovovat.

S pozdravem Jana Drápalová.

Otázka: 29.10.2014

Lískáček

Při čtení říjnového čísla časopisu Lískáček jsem narazil na věc, které nerozumím. Na stránce č. 16 píše JUDr. Všetečka, že uzávěrka na příspěvky do tohoto čísla je dne 18. 9. 2014. Při tom na stránce č. 3 jsou jak výsledky voleb, tak i vaše poděkování za jejich výsledek. Volby byly až ve dnech 10-11.10.2014, tedy tři týdny po uzávěrce. Můžete mi to vysvětlit, myslel jsem, že termín uzávěrky platí pro všechny stejný?

Děkuji. Ing. Petr Puškáš.

Odpověď: 31.10. 2014

Dobrý den, uzávěrka je samozřejmě datum, po kterém zasedá radakční Rada a probírá došlé příspěvky. Na druhou stranu, pokud je v době od uzávěrky očekávaná nějaká událost, třeba volby, jejichž termín je předem znám, může radakční rada pro tyto informace buď sama nebo na žádost přispěvatele vymezit určitý prostor a příspěvek je dodán až po uzávěrce, Informovat o výsledku voleb skoro dva měsíce po nich by téměř postrádalo smysl. Tentokrát se právě s odevzdáním zpravodaje do tisku čekalo na výledek voleb. Pokud má redakční rada odpovědně zpravodaj připravit, musí znát v době svého zasedání počet a rozsah příspěvků, takže se skutečně po uzávěrce dodávají jenom vyjíměčně důležité věci. Jinak máte pravdu, uzávěrka platí pro všechny stejně.

Jana Drápalová.


Otázka: 07.10.2014

Prava keřů.

Dobrý den paní starostko, bydlím na ulici Koniklecová a chtěla bych požádat o úpravu keřů na cestě pod domovem seniorů - ulice Koniklecová k MHD- zastávka Oblá .. Keře vyrostly do výšky stromů, zvláště večer je zde velmi nepříjemná cesta.

Děkuji Eva Šimoníková

Odpověď: 08.10. 2014

Dobrý den.

Zeleň se bude letos výrazně snižovat, ale až ve vegetačním klidu.

S pozdravem, Jana Drápalová.


Otázka:  29.09.2014

Topení.

Dobrý den paní starostko, zajímalo by mně kdy se začne topit v obecních bytech? V Brně již topná sezóna začala, Brněnské teplárny již několik dní topí, topí se i v družstevních bytech v Novém Lískovci. Jsou snad obyvatelé obecních bytů občané druhé kategorie.

Zoltán Pallqaczkay

Odpověď: 01.10.2014

Dobrý den,

situaci monitorujeme a víme, že Teplárny již topí. Vzhledem k tomu, že obecní domy jsou kvalitně zateplené, tak se snažíme netopit zbytečně, ale až pokud výrazně klesnou venkovní teploty. Pokud si občané z některých domů budou přát, abychom topení zahájili, samozřejmě vyhovíme. Ovšem pokud začínáme topit dříve, ozývají se nám zase jiní nájemníci, že v zateplených domech topíme  zbytečně a oni to musí platit.

Teplárny samozřejmě začínají topit co nejdříve to jde, jsou to přeci jejich tržby, které jim obyvatelů bytů za teplo platí. Právě v přechodných obdobích, jaro a podzim, jsou náklady na jeden gigajoule tepla nejvyšší, proto se snažíme co nejvíc šetřit vaše peníze.

S pozdravem, Jana Drápalová.

 

Otázka:  25.09.2014

Dotaz- Hračky, papír Hopírek

Vážená paní starostko. S velkou lítostí a také nemilým překvapením jsem v minulých dnech zjistila, že z důvodu neprodloužení nájemní smlouvy (Albert??  ), byla výše uvedená prodejna uzavřena. Podle slov paní vedoucí vše bylo náhle a nečekaně. Umístění prodejny do těchto prostor, které jsou naproti škole, bylo velmi dobré. Mnoha rodičům usnadňoval obchod zajištění pomůcek do školy, ale i hraček v předvánočním období a podobně. Velmi jsme si na příjemný obchůdek zvykli. Mluvím nejen za sebe. Jelikož hájíte zájmy svého obyvatelstva, mohla byste v této věci něco udělat? Zvrátit situaci?

Děkuji předem za vaši odpověď.

Iva Kernová.

Odpověď: 30.09.2014

Dobrý den, obchodní dům Albert je soukrový subjekt, do jejich obchodní strategie nemůže městská část nijak zasahovat. O důvodech, proč papírnictví a hračkářství skončilo, nemáme informace, ale pokusíme se je sjistit a také zjistit, co by se v této věci dalo dělat.

S pozdravem, jana Drápalová.Otázka: 08.08.2014

barbecue point

Dobrý den paní starostko, rád bych se zaptal, źda MČ uvažuje či připravuje zřízení tzv. barbecue pointu tj. místa pro grilování pro veřejnost s nějakým zabudovaným grilem a ohništěm.

V nedávné době vyšlo několik článků na toto téma, jak tyto místa budují v jiných částech Brna např. Brno-Sever nebo Bystrc.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/jihomoravsky-kraj/127595-kam-grilovani-v-brne-na-sidlisti-barbecue-point .

Myslím, že takové místo by, zvláště s ohledem na množství panelových domů v mč, mnoho lidí ocenilo a jeho realizace by nebyla nákladná a nějaké vhodné místo by se určitě také našlo (např. by stačila malá úprava místa pod Fit4All parc. č. 1470/4 kde již ohniště je a je v dostatečné vzdálenosti od domů).

Děkuji za odpověď.  David Hošek.

Odpověď: 28.08.2014

Dobrý den, co se týče místa pod Fit4all, skutečně plánujeme jeho obnovu, protože původní altánek již "intenzivním využíváním" mládeží vzal za sví. Určitě máte pravdu, že je potřeba najít místo, kde by kouř nešel do bytů a nerušilo okolí a toto místo je vhodné. Beru váš podnět v potaz a při plánování úpravy místa na to budeme myslet. Vidím to tak příští rok na jaře, jestli na to budu mít ještě vliv.

S pozdravem, Jana Drápalová.


Otázka: 13.08.2014

Hřiště?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nové výstavby ... nevím čeho .. snad nového hřiště, v oblasti Plachet. nemáte pocit, že jich je již dostatečné množství? a navíc, nikde nejsou k dohledání žádné konkrétní informace. Můžete mi prosím tuto stavbu vysvětlit?

Děkuji Kopečná.

Odpověď: 28.08.2014

Jedná se o umístění herního prvku pro větší děti a mládež, lanové pyramidy, okolo které musí být upraveny dopadové plochy. Tento prvek byl v parku plánován od počátku a dopňuje hřiště pro menší děti. Nad terénem bude pouze průhledná lanová pyramida oddělená od bytových domů korunami stromů, takže by neměl rušit bydlení.

S pozdravem Jana Drápalová.


Otázka: 06. 08. 2014

Přechod přes ulici Rybnickou

Dobrý den,

roky a roky plynou, sliby o zklidnění a úpravách ulice Rybnická jsou jen sliby, dokonce plánované měsíční uzavření tunelů v Pisárkách v následujících měsících udělá z této silnice opravdu extrémně rušnou cestu. I já už jsem rodičem, dokonce 2 holčiček, a když tu starší vodím do školky na ulici Rybnická, zdá se skoro nemožné přejít po přechodu při zastávce Kluchova. Auta nás nepouštějí, trolejbusy v zastávkách znamenají pro auta jejich objíždění dokonce v protisměru a tak přechod silnice v místě přechodu pro chodce je extrémním hazardem. Přitom tímto místem nechodíme jen my ale i spousta jiných lidí a rodičů dětí. Jak moc by pomohl alespoň nepříliš nákladný ostrůvek s plastovou značkou uprostřed silnice, který by přinesl malinko bezpečí při přecházení a znemožnil autům předjíždět trolejbusy v zastávkách v protisměru a hazardovat tak s naším zdravím.

 

Otázka: 17.7.2014

Jsme zoufalí, že tento problém, který není tak složitý a finančně nákladný na řešení, není stále jakkoliv vyřešen. Bydlíme nedaleko a víme, že tam každý den dochází ke spoustě kolizních situací a bohužel si myslíme, že jen smrt několika chodců včetně dětí donutí příslušné představitele jednat.

Tomáš Boda

Odpověď: 07. 08. 2014

Dobrý den, pane Bodo, o zlepšení bezpečnosti na tomto přechodu se snažíme již několik let, ale bohužel o tom nerozhoduje náš úřad nebo městská část, ale odbor dopravy magistrátu města Brna. Naše požadavky byly již několikrát odmítnuty.  Přitom zřízení ostrůvku, podobně jako je to u zastávky Lesní nebo u sokolovny, je levné a rychle řešení.  Jedním z argumentů, který odbor dopravy a dopravní inspektorát používá, je nutnost plynulého průjezdu sanitek a vozů integrované záchranného systému, které by v případě zastavení trolejbusů v protilehlých zastávkách nemohly projet. Já tento argument neuznávám, protože bezpečnost osob na přechodu považuji za důležitější. O zřízení ostrůvku u přechodu na zastávce MHD Raisova budeme usilovat i nadále.

Rýsuje se naděje na změnu stanoviska dopravního inspektorátu, protože na náš podnět se nyní připravuje změna objízdných tras pro tunel tak, aby objízdná trasa při havárii v tunelu nevedla již přes ulici Rybnickou. To bude možné ale až po rekonstrukci zabezpečovacího systému tunelu, která se nyní připravuje a tunel má právě kvůli tomu být uzavřen.

Navíc o situaci na ulici Rybnická máme příští týden jednání na Odboru dopravy MMB, takže o výsledku vás budu následně informovat.

S pozdravem, Jana Drápalová

 

Otázka: 17. 07. 2014 

Potíže s balkonem. 

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda se v blízké době bude řešit otázka sítí či jiného opatření proti holubům a poštolkám. Bydlím úplně nahoře v osmipatrovém bytě. Mé dítě má pokojíček s balkónem. Balkón je velmi znečistěný, nedá se používat a nemohu ani větrat, jelikož bakterie z  toho trusu se mu dostávají do pokojíčku. Dítě je často nemocné s dýchacíma cestama. Mluvila jsem s naší dětskou lékařkou a právě toto může způsobovat již zmiňované potíže. Mám balkón, který nemohu z požívat a mé dítě trpí. Fotky této příšernosti, kterou ptáci během týdne vytvoří jistě mám, jako důkaz.

S pozdravem a přáním hezkého dne.

Pospíšilová

Odpověď: 28.7.2014

Vážená paní, protože jste neuvedla, v jakém domě bydlíte, jestli v obecním nebo jiného vlastníka, mohu vám jenom poradit, abyste se v otázce sítí obrátila na vlastníka domu. naše městská část soustavně redukuje počty holubů odchyty do klecí na střechách některých obecních domů a během dvou let, kdy tyto odchyty probíhají, byly odchyceny stovky holubů. Je ovšem potřeba holubům soustavně bránit v hnízdění a chránit budovy sítěmi a hlavně nekrmit holuby, protože se k nám stěhují i z ostatních městských částí, kde odchyt neprovádějí. Plánujeme také provedení monitoringu, který nám ukáže, zda opatření fungují nebo jsou nedostatečná.

S pozdravem. Jana Drápalová. 

 

Otázka: 13.6.2014

Výtah 

Chci vědět který h...., v našem domě Svážná 3, schválilo / převzalo od dodavatelské firmy výtahy, které jsou poruchové a nám zvyšují poplatek za opravy ve vyúčtování (hodlám já i ostatní jej zažalovat, neboť odmítám-e za chyby druhých platit). Nechci odpověď, že je ničíme samy (jak je ve zvyku radnice), jsou zde kamery......(také na hovno !!!!!). Jaitner

Odpověď: 08.07.2014

Dobrý den pane Jaitnere,

1)   Byly prověřeny náklady na provoz výtahu s výtahy stejného typu a domu, tj. Koniklecová 4 za tři roky zpět.

Koniklecová 4

r. 2011 celkový náklad 66 797,13 Kč z toho činí 38 188,43 Kč spotřeba el. energie r. 2012 celkový náklad 65 076,40 Kč z toho činí 37 871,98 Kč spotřeba el. energie r. 2013 celkový náklad 68 721,18 Kč z toho činí 42 161,40 Kč spotřeba el. energie.

Svážná 3

r. 2011 celkový náklad 68 268,57 Kč z toho činí 36 594,69 Kč spotřeba el. energie r. 2012 celkový náklad 64 116,30 Kč z toho činí 34 873,11 Kč spotřeba el. energie r. 2013 celkový náklad 67 729,01 Kč z toho činí 33 380,13 Kč spotřeba el. energie.

 2)   V příloze zasíláme seznam oprav, které jsme si vyžádali od servisní firmy za rok 2014, jedná se o opravy mimo pravidelné servisní prohlídky, viz. příloha.

3)   Na základě inspekčních zpráv ze dne 18. 8. 2008 výtahy po komplexní modernizaci splňovaly požadavky v té době platných předpisů.

4)   V současné době je nachystána dokumentace na přebudování velkého výtahu (nákladní výtah) na výtah, který bude evakuační a bude plně vyhovovat požadovaným předpisům. Realizace se předpokládá koncem letošního roku.

5)   Požadavek na umístění kamerového systému byl podpořen samotnými nájemníky bytového domu Svážná 3 na zasedání ZMČ, které se konalo dne 28. 3. 2012 za účasti nájemníků p. Pavlase a paní Schneiderové.

   Protože nám záleží na tom, aby dům byl nejen úsporný, ale i bezpečný, postupně modernizujeme i výtahy tak, aby splňovaly nové požární předpisy. Součástí protipožárních a bezpečnostních opatření je také výměna linolea na chodbách před byty za dlažbu, která se bude realizovat také v letošním roce.

S pozdravem

Ing. Jana Drápalová, starostka

 

Otázka: 02.07.2014

Park pod Plachtami

Vážená paní starostko,

v minulých dnech byly v lokalitě parku Pod Plachtami nainstalovány nové informační tabule. Jejich provedení je určitě lepší, než u těch původních, pravdě vůbec neodpovídajících a ve většině případů navíc i posprejovaných. S ohledem na datum instalace těchto nových tabulí si sice myslím něco o sbírání politických bodů, které Vy osobně nemáte tak ráda, ale budiž, jsou graficky opravdu na velmi slušné úrovni. Děkuji tedy jejich pořízení a instalaci.

Horší je to již s jejich obsahem. Například na tabuli u retenční nádrže je sice zevrubně popsáno její fungování, bohužel tu ale chybí zcela podstatnější informace o zcela nutném dopouštění. To musí zajistit dodatečně realizovaný hlubinný vrt, přestože

Odpověď: 02.07.2014

Dobrý den, děkuji za připomínky, cílem nebylo rozhodně  tajit informace o dopouštění. Děkuji za ocenění toho, že tabule jsou graficky zdařilé.  Právě proto, že některé dřívější návrhy se nám nelíbili a odmítli jsme je, trvala příprava tabulí mnoho měsíců, prakticky jsem je začali chystat hned poté, co nám magistrát stavbu předal. Rozhodně nebylo záměrem je tam umístit pár měsíců před volbami, ale hlavně jsme to chtěli stihnout do data, kdy do parku přijde porota posuzující projekty přihlášené do soutěž o park roku. Bohužel z internetu se mi váš dotaz nedostal celý, část textu asi chybí, takže neodpovídám na vše. Můžete mi poslat celý text na e-mail?

Děkuji, Jana Drápalová

 

Otázka: 25: 06: 2014

Privatizace dimů Brno

Vážaná paní starostko. Chci Vám poděkovat, za kvalitní a levné bydlení. Užívám byt na ul. Kamínkym 25 a jsem znepokojena aktivitou sousedů p. Farské a p. Stejskala kteří se jmenovali přípravným výborem a s pomocí ing. Kačerovského z OVB CONSULT Cihlářská 19 Brno, činí evidentně nátlak na nájemníky a by se přidali k zájemcům o koupi nebo aby byt vyměnili a pod. Patřím mezi sociálně slabší občany, kteří se nemohou dovolit byt odkoupit a to ani za 50% tržní ceny bytu a ráda bych nadále za stávajících podmínek bydlela. Děkuji za odpověď. Kubátová Zdena.

Odpověď: 26. 06. 2014

Vážená paní, aktivitu těchto lidí radnice nepodporuje a dům Kamínky 25-35 je zařazen do seznamu domů, které  město nemá zájem prodávat. Od nájemníků zatím žádná žádost nedorazila. Na ZMČ 25.6.2014 byla projednávána žádost nájemníků domu Oblá 14 o přeřazení tohoto domu k privatizaci a ZMČ nepřijalo žádné usnesení.  Pro hlasovali dva zastupitelé z přítomných 16ti. Byli to pan Dzurja a pan Schmied, oba zvolení za sdružení ONL. Z toho je zřejmé, že většina zastupitelů obce nepodporuje privatizaci zateplených a opravených nájemních domů v Novém Lískovci. 

S pozdravem, Jana Drápalová

 

 Otázka: 19.5.2014

Dobrý den paní starostko,

obracím se na vás s prosbou jestli jako městská část pronajímáte zahrádky ve vaší obci.Nedávno jsem se nastěhovala na ulici Koniklecová a chodím často na vycházky se psem okolo právě těchto zahrádek.S pousta jich je v dost zuboženém stavu, nejsou udržována a mají polámané i ploty.Měla bych zájem buď o pronájem nebo koupi.Můžete mi prosím poradit na koho se mám obrátit?

Děkuji Vám za laskavost Romana Sovíková

Odpověď: 23.05.2014

Městská část pronajímá pozemky za účelem pěstování plodin, jiné zahrádkářské činnosti a k rekreaci.

V lokalitě nad Koniklecovou při ulici Travní je převážná většina zahrad soukromých, ale jsou tam i zahrady ve vlastnictví statutárního města Brna, které městská část pronajímá. V současné době je volný k pronájmu v této lokalitě pozemek p.č. 1296.

Bližší a aktuální informace Vám podá Ing. Hana Klicnarová, referent pozemky, investice, tel. 547 428 936, 778 499 024, e-mail: klicnarova@nliskovec.brno.cz 

 

Otázka: 22.04.2014

Nový přechod přes ul. P.Křivky

Dobrý den paní starostko,

Nevím jestli se na Vás obracím správně ve věci stížnosti na provedení přechodu pro chodce přes ulici P.Křivky mezi ulicemi Oblá a Kamínky.

Přechod je velmi pěkně opraven a kvituji, že se pamatuje i na naše postižené občany pomoci naváděcích 3d dlaždic. Chyba ovšem je v provedení přechodu, protože přechod je rozdělen napříč silnice P. Křivky na dvě poloviny bílými pruhy vystupujícími nad povrch vozovky. Vytváří tak vlastně malý příčný schod. Tyto vystouplé bílé pruhy nad povrch vozovky způsobují při každém přejezdu kolu vozidel hluk, který se nejvíce podobá zvuku přejezdu vlaku přes spoj kolejí. Je to jako v kovárně s gumovými kladidi. Prostě

Ing. Rostislav Krejčí

Odpověď: 24.04.2014

K realikzaci přechodu pro chodce na ul. Petra Křivky v křižovatce s ul. Oblá a Kamínky zástupce Brněnských komunikací, a.s. odpověděl:

Vzhledem k tomu, že při realizaci přechodů ZTP musí být dodržena norma ČSN 73 6110 (Projektování místních komunikací) a vyhláška č. 398/2009 Sb. (o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb), byly realizovány u těchto přechodů vodící proužky pro slepce. Dále musí být při realizaci dodrženy Technické podmínky TP 65 (Zásady pro dopravní značení na pozemních komunikacích) a TP 133 (Zásady pro vodorovné dopravní značení na pozemních komunikacích). Zvýšení hlučnosti při přejezdu takto realizovaných přechodů pro chodce vyplývá z dodržení výše zmíněných předpisů.

S pozdravem, Jana Drápalová.

 

Otázka: 16:04:2014

Developerský projekt - Rybnická ulice

Dobrý den, ráda bych se zeptala na developerský projekt, který je v současné chvíli nabízen prostřednictvím realitních kanceláří. Jedná se o výstavbu bytového komplexu o 30 bytech na ulici Rybnické. Zajímalo by mě jak je možné, že má tento projekt povolení městské části, přestože na ulici Rybnické je dle územního plánu omezen index podlažní plochy ( sami jsme na tento index byli stavebním úřadem upozorněni, když jsme se snažili o přístavbu RD). Dále by mě zajímalo jak stavební úřad řeší v souvislosti s tímto projektem další nárust dopravy na ulici Rybnické a stejně tak i parkování v dané lokalitě. Dále žádám o informaci, proč nejsou obyvatelé městské části o takto velkých developerských projektech předem informováni. Prosím o odpověď.

Hana Bedrošová

Odpověď: 17. 04. 2014

Výstavba bytového domu mezi ulicí Rybnická a přivaděčem Bítešská se připravuje na soukromých pozemcích, na kterých je podle územního plánu návrhová plocha bydlení. Návrh investora byl projednán ve výboru pro rozvoj a ten trvá na dodržení  indexu podlažních ploch podle platného územního plánu a umístění veškerých parkovacích míst do objektu a na vlastní pozemky.    Pokud investor dodrží všechny  předpisy a získá souhlas s připojením na komunikaci Rybnickou od odboru dopravy Magistrátu města Brna, nebude mít městská část ani  možnost výstavbu zakázat. Investor sice požádal o vydání územního rozhodnutí, ale protože nedoložil potřebné doklady, bylo toto území řízení přerušeno.  Vzhledem k tomu, že v současné době nám není známa přesná podoba záměru, je docela těžké o tom veřejnost informovat. Jakmile investor předloží příslušené doklady, zveřejníme informace o záměru na našich webových stránkách i v Lískáčku.

S pozdravem, Jana Drápalová. 

 

Otázka: 20. 03. 2014

Problém holubí

Dobrý den, Vážená paní starostko, chtěla bych se zeptat ohledně přemnožení holubů na našem sídlišti. Znečištění okolo našeho domu, nejenom domu, ale i balkonů a oken začíná být neúnosné. Je tento problém nějakým způsobem řešen, dále bych se chtěla zeptat, kdy proběhne ořez keřů okolo domu Oblá 39, hlavně těch směrem ke sběrnému středisku, jsou celkem přerostlé.

Děkiji za Vaši odpověď. Jitka Švecová.

Odpověď: 24. 03. 2014

Dobrý den.

Problematikou holubů se samozřejmě zabýváme a letos jsme stejně jako v ľoňském roce již začali s odchytem holubů. Shodou okolností se odchyt provádí na obecním domě nedaleko od vašeho (vzdušnou čarou cca 100 m). Již loni nám psal jiný nájemník s problémem neobydlených bytů s balkony přistupnými pro holuby, z vašeho domu a jeho dopis i s přiloženými fotografiemi jsme předali na řešení bytovému družstvu Družba i s nabídkou na předání kontaktů na specializované firmy, které se zabývají jednak opatřeními k zamezení osidlování domu holuby a jednak firem, které provádějí odchyt holubů. Podrobnější informace najdete také na našich internetových stránkách http://novy-liskovec.cz/180-stranka-problematika-holubu-v-novem-liskovci.html .

Pokud se jedná o stříhání keřů, tak v současnosti ještě probíhá zimní řez a zmlazování některých keřů, ale růže o kterých se zmiňujete nyní stříhat nebudeme a budou se stříhat zase až po odkvětu letním řezem.

S pozdravem, Jana Drápalová.

 

Otázka: 14. 03. 2014

Dobrý den paní starostko,

obacím se na Vás s dotazem ohledně odprodeje pozemků v zahrádkářské kolonii nad ulicí Petra Křivky. Doslechl jsem se, že jsou tyto pozemky